בעיות בזוגיות - מבט מציאותי:

מאת: ליאת רוזנשטיין - יועצת זוגית ומשפחתית

                          
ראשית דבר, חשוב להבין שלכל זוגיות יש תקופות טובות ותקופות פחות טובות.
כל זוג חווה בעיות בזוגיות בשלבים שונים ובעוצמות שונות.
כאשר מתעוררת בעיה בזוגיות יש זוגות שבוחרים "לטאטא מתחת לשטיח", עד שיגיע הזמן "הנכון" לטפל, ויש שבוחרים להתייחס לבעיות בזוגיות שלהם באופן מיידי ויסודי.
בעיות בזוגיות ראויות להתייחסות מידית. כאשר לא ניתן לכך מענה מיידי, הרי שבני הזוג צוברים ועורמים כעסים, אכזבות, האשמות וכאב. הצבירה הזו מביאה בסופו של דבר לאבדן אמון, לניכור ולעתים אף לבגידה (על סוגיה השונים). לכן, נכון להתייחס לבעיות בזוגיות ברגע בו הן פוגעות ביחסים ובמשפחה, ואפילו אם במעט. 


זוגות שבוחרים לשתוק ולא להגיב, לוותר ולהבליג, לרוב עושים זאת תוך תחושת כאב, אכזבה, כעס או תסכול. לכן המחיר על כך הוא גבוה ובני הזוג מוצאים עצמם מתחשבנים כל הזמן ביניהם על מה היא עשתה, ומה הוא עשה. ההתחשבנות הזו הופכת להיות התקשורת של השניים. החברות והאהבה מפנות את מקומן לפנקסנות ולהתניות.

מבט מציאותי על בעיות בזוגיות הוא מבט בו מכירים בכך שיש בעיות ויש סיבה להיווצרותן. לאחר המודעות לכך, יש מקום להבנת הדרך השגויה ומציאת הדרך הנכונה לתקשר, להתחבר ולאהוב.
בעבר חשיבת הרוב הייתה שבעיות בזוגיות צריכות להיות מוצנעות, תוך קבלה של המצב כפי שהוא בלית ברירה.

 

היום אנו יודעים שניתן לגשר על בעיות בזוגיות ולהביא בני זוג למצב של יציאה ממשבר זוגי ומציאת התקשורת הנכונה והטובה להם.


אל תוותרו על האושר שלכם ועל המשפחה שלכם. אל תתנו לזמן להפוך את הבעיות בזוגיות שלכם, לכבדות משקל ובלתי ניתנות לפתרון. בעיות בזוגיות ראויות להתייחסות מיידית.

ליצירת קשר לקביעת פגישת יעוץ זוגי, יעוץ אישי או יעוץ משפחתי, לחצו כאן!
 
ליאת רוזנשטיין, יועצת זוגית - ייעוץ זוגי, אישי ומשפחתי
052-2306286