להחזיר את האהבה לקשר:

מאת: ליאת רוזנשטיין - יועצת זוגית, אישית ומשפחתית


                                     
תמונת מצב:

נשואים 40 שנה, ארבעה ילדים בוגרים. לשניים מהילדים כבר יש ילדים משלהם. הצעיר ביותר, התחתן זה עתה. 
40 שנים של גידול ילדים ועבודה קשה למען פרנסה ואושר.
ברגע התרוקן הבית, ונותרו שני אנשים קרובים לגיל 60 עם דבר אחד בולט ומאיים - הזוגיות שלהם.

הוא חושב לעצמו: יש לי לפחות עוד 20 שנים לחיות, ובבית יש אותה. אנחנו כמו זרים, מתנהלים על אוטומטים התנהגותיים של הוראות וביצוע. אין אהבה, אין תשוקה. משעמם לי וריק לי. מתאים לי לחיות כך?
והיא חושבת לעצמה: 40 שנה אני מתנהלת מולו תוך התחשבות מניעתית. עושה הכל, כדי להימנע מויכוחים ומריבות, למען הילדים. עכשיו הם יצאו, עכשיו אני לא חייבת לאף אחד כלום. זה הזמן שלי. מתאים לי להמשיך לחיות איתו ככה?
לא זוכרים רגעי תשוקה וחשק לבילויים משותפים. אהבה יש, אבל היא עייפה ולא מספקת. 

ב-40 שנות יחד, אהבה משתנה. מתשוקה מלאת אדרנלין וכמיהה, היא משנה צורתה בהתאם לשינויים אותם עוברים בני הזוג. ברגעים נדמה שבני זוג "נרדמים בשמירה עליה".
בשיגרה של ילדים, עבודה ודאגות, הזוגיות תופסת מקום משני. אין אנרגיות להשקיע גם בה. ישנם זוגות שלתקופה, נוח להם שהיא בתרדמת, כי להעיר אותה לא יהיה קל.
מה עושים כששניים נותרים לבדם בבית גדול שהכיל עד לפני רגע, ילדים, חוויות, זיכרונות ועיסוקים, וכעת הוא ריק ושקט. הרגע הזה הוא רגע בו צריכים השניים להחזיר את האהבה לקשר שלהם, ובעצם לבנות את הזוגיות שלהם, צעד אחר צעד, מחדש.

ב-40 שנה, כל אחד מהשניים השתנה. החוויות של כל אחד עם עצמו, עיצבו אותו למי שהוא היום, וברגע החופה, הוא היה אחר. גדלים אחד בצד השני, ולא תמיד עוצרים לראות את השינויים שחלים.

כיצד מתמודדים?

זוגות רבים חווים משבר זוגי, כאשר הקן שלהם מתרוקן. זאת הזדמנות לשינוי. יש הבוחרים להיפרד, יש הבוחרים להכיר בכך שהם "שותפים למשק בית" בלבד וזה מספק אותם, ויש את אלה שבוחרים להחזיר את האהבה לקשר, ולבנות את הזוגיות שלהם מחדש.
אלה הבוחרים להחזיר את האהבה לקשר לומדים מחדש את הצרכים ואת הציפיות שלהם בזוגיות. בחדר הייעוץ הם משתפים בתחושות וחוויות ופותחים בפני בן/בת הזוג את הדלת לעולמם. שנות היחד הן שנים של שיתוף (גם אם לעתים היה קשה), ובתהליך הייעוץ הזוגי בני זוג לומדים להוקירן.
לא חייבים להשלים עם זוגיות לא מספקת כשהילדים כבר לא בבית. זאת בחירה. כשבוחרים להחיות את הזוגיות ולהחזיר את האהבה לקשר, בוחרים לחיות טוב יותר יחד למען כל הנוגעים בדבר.

© כל הזכויות שמורות.

אז גידלתם ילדים, עבדתם קשה והשלמתם עם קשיים רבים. עשיתם המון למען המשפחה, בואו לעשות למענכם. זאת ההזדמנות שלכם!

תהליך יעוץ זוגי יקדם אתכם להצלחה אישית וזוגית ויסלול את הדרך לאושר ולהשלמה בהמשך.


למען זוגיות טובה ומאושרת - ליצירת קשר לחצו כאן
 
ליאת רוזנשטיין - יועצת זוגית
052-2306286


ליאת רוזנשטיין - יועצת זוגית
© כל הזכויות שמורות