למי מתאים ייעוץ זוגי?

 

ייעוץ זוגי מתאים לבני זוג שקיימת בהם ההבנה שההתמודדות עם הקשיים הקיימים ביניהם, אינה קלה עבורם, ורוצים להישאר יחד.

 

מספיק שאחד מבני הזוג מרגיש שאינו מסוגל להמשיך להתקיים בזוגיות כפי שהיא, וצריכה ל"הידלק נורה אדומה" המאותתת על  קושי זוגי שראוי להתייחסות נכונה.

 

פעמים רבות, בני זוג מתעלמים במודע מקשיים וכך נוצר מצב בו יש הצטברות של רגשות קשים בנוגע לזוגיות. לא נכון לצבור, כי אז הדרך להתגבר על הכעסים הופכת לקשה מדי, ולעתים אף לבלתי אפשרית לגישור. חשוב להיות ערניים למצב הזוגיות, ולהשקיע בה. אל "תטאטאו מתחת לשטיח" בעיות. צריך להתמודד איתן נכון, כדי לא להגיע לנתק זוגי.


במידה ושני בני הזוג רוצים להישאר יחד, חשוב שיגיעו יחד לתהליך ייעוץ זוגי. אך גם אם רק אחד מהם מעוניין להגיע לייעוץ זוגי, הרי שגם אז הייעוץ הזוגי יעיל ונושא תוצאות. זאת מכיוון שעבודה עם אחד מבני הזוג, יש לה השפעה גם על בן הזוג השני באופן עקיף.


הייעוץ הזוגי ממוקד באיתור הבעיות בתקשורת בין בני הזוג. לאחר שאותרו הבעיות וזוהו המוקשים המביאים את בני הזוג, בכל פעם מחדש לידי משבר זוגי, ניתנים לבני הזוג כלים נכונים, באמצעותם יוכלו לנהל תקשורת טובה. חשוב לדעת ולהבין שבעיות בין בני זוג קיימות תמיד. כל בעיה היא בעיה לגיטימית, שניתן להיחלץ ממנה באמצעות תהליך ייעוץ זוגי, ייעוץ אישי או ייעוץ משפחתי.


כמובן, שלצורך כך, נדרשים בני הזוג, בתהליך הייעוץ הזוגי, לקחת אחריות בוגרת ואמיתית לשינוי.
לא פשוט לעצור את שגרת היום ולהתפנות לתהליך ייעוץ זוגי. לא פשוט לשנות הרגלי תקשורת בתוך תא זוגי או תא משפחתי. השינוי אפשרי כאשר אנו שמים לנו כמטרה להשיג את הרצון האמיתי שלנו.
אם קיים רצון לשנות ולשפר את המערכת הזוגית ואת המערכת המשפחתית, אז חשוב לעשות את הצעד.
 
                                

                              ליאת רוזנשטיין - ייעוץ זוגי, ייעוץ אישי, ייעוץ משפחתי
                                              052-2306286

 

מיועד לתושבי כפר סבא, רעננה, הוד השרון, פתח תקווה, אלפי מנשה, איזור השרון והמרכז.