בן זוג קר או בת זוג קרה:

מאת: ליאת רוזנשטיין - יועצת זוגית, אישית ומשפחתית


 

אחת הטענות הנפוצות שנשמעות בקליניקה היא הטענה שבן או בת הזוג קרים ביחסם. טענה זו מביאה לידי ביטוי את הצרכים החסרים בזוגיות בנוגע לחום, לקרבה, לפרגון, לאהבה, למין ולאינטימיות.

אם נעצור ונחשוב על זה לרגע, הדבר שקירב בין שניים בתחילת דרכם הזוגית, זו המשיכה המינית, הקרבה והחום שהתפתח ביניהם. ההרגשה הזו שביניהם קיימת ברית של רגש ושל אינטימיות. הרגשה זו יוצרת חיבור שטמונה בו ציפייה להמשך החיים הזוגיים.

בפועל, חיי הזוגיות והמשפחה הם חיים שיכולים להיות עמוסים בקשיים רגשיים ותפקודיים, שהופכים להיות לתקופות בוערים ואף הישרדותיים בתחושה הפנימית. לכן יכול להיווצר מצב לפיו הזוגיות קצת עוברת "למושב האחורי" ביחס לדרישות החיים. אמירות כגון: "אף פעם לא בא לה לבלות איתי לבד. ברגע שהילדים נרדמים היא נרדמת גם", "הוא מתחבר למחשב מיד אחרי ארוחת הערב ולא רואה אותי בכלל" ועוד בסגנון ...הן אמירות קיימות ואף שכיחות בקרב בני זוג החיים יחד שנים. גם אם בני הזוג מקיימים יחסי מין, הרי שאלה אינם בהכרח מתפרשים רגשית כקרבה וכאינטימיות רצויה. שאלו את עצמכם האם אתם מתרגשים מול המחשבה של לבלות זמן עם בן או בת הזוג? האם אתם נהנים יחד? האם אתם דואגים לייצר לעצמכם זמן זוגי משמעותי? 

אתם זוכרים את תחילת הדרך הזוגית שלכם? כמה היה חשוב לכם להראות זה לזו וזו לזה שהתגעגעתם, שאתם נהנים וחושקים? הצורך להרגיש כך ממשיך להתקיים (אמנם במינון אחר) במהלך שנות הזו

 

אינטימיות, חום וקרבה נחוצים לשמירת "להבת הזוגיות" בוערת. תחושת הדחייה שחשים אלו שמעידים על חוסר היא תחושה שיכולה להתפתח למרחק רגשי גדול שלא תמיד ניתן לגשר עליו. בפרשנות הרגשית קיימות מעבר לדחייה גם רגשות של היעדר אהבה, עוינות ואף שנאה.

לכן, אם אתם רוצים שבן או בת הזוג יחוו אתכם כאוהבים וכרוצים, הבינו את ערך החום והקרבה במערכת הזוגית שלכם. מצאו את האנרגיות ואת הזמן לייצר אותם. הם חשובים מספיק.

 


אם בכל זאת, התפתח משבר ביחסים, הרי שנכון וכדאי לפנות ליעוץ זוגי, על מנת להיחלץ מהקושי ולפתח כלים תקשורתיים טובים יותר להתמודדות בהמשך הדרך.
                  
 
                ליאת רוזנשטיין
              יועצת זוגית, אישית ומשפחתית
                  052-2306286

 

ייעוץ זוגי בכפר סבא, הוד השרון, פתח תקווה, רעננה, אלפי מנשה, איזור השרון ובמרכז.